Aquarea

Havadan Suya Isı Pompası

ISITMA + SOĞUTMA + SICAK SU

Konut uygulamaları için Aquarea’nın yeni Havadan Suya Isı Pompası;

Aquarea Isı Pompası ürün gamı ısıtma ve soğutma ihtiyacınıza uygun bir sistem bulmanızı garanti eder. Yeni kurulum ve yenileme projeleri için uygun olan sistemler, uygun işletme maliyetli ve çevre dostudur.

Havadan ısı ve sıcak suyu nasıl elde ediyoruz;

Aquarea Hava Kaynaklı Isı Pompası taze havayı alıp soğutucu akışkan dolu yüzeylerden geçirir. Dış ortamdan alınan ısı, otomatik olarak suya transfer edilir. Bu işlemden sonra ısıtma sistemi ve sıcak su ihtiyacı için kullanıma hazırdır. Panasonic'in son teknolojisi olan Aquarea Hava Kaynaklı Isı Pompaları, LPG, doğalgaz ve elektrik kullanan ısıtma sistemlerine göre sürdürülebilir bir alternatiftir.

NASIL ÇALIŞIR?
Dış ünite: Dış ortam havasındaki serbest enerjiyi alır ve hidrolik modül aracılığıyla evin içine taşır. Bu serbest enerji, yüksek termal dönüşüm katsayılı, çevre dostu bir soğutucu akışkan (R410A) kullanılarak hidrolik modülüne taşınır.Hidrolik modülü aracılığıyla, evin içindeki sıcaklık kumanda panelinden kontrol edilebilir ve verimlilik en yüksek düzeye çıkarılabilir. Isı dönüştürücü dışarıdan gelen ve soğutma gazında tutulan enerjiyi, evin ısıtılması ve sıcak suyu için kullanılan suya aktarır. Hidrolik modül ısıtma ve sıcak su üretimi arasındaki öncelikleri kontrol eder. Split tip ısı pompalarında hidrolik modül iç ünitede bulunurken, monoblok ısı pompalarında hidrolik modül dış hacimde bulunan monoblok ünitenin içindedir. Boyler suyu ısıtır. Hijyenik malzemeden yapılmış olduğu için uzun bir hizmet ömrüne sahiptir. Aynı zamanda, dış ortam sıcaklıkları çok düşük olduğunda maksimum konfor sağlamak için 3 kW'lik bir elektrikli ısıtıcı içerir. Boylerin üst kısmında yer alan ısıtıcı, maksimum verimlilik ve daha hızlı ısınma sağlar. Sıcak su boyleri bağlantısı için, sıcak su boylerinden beslenen 3 yollu bir vana bulunmaktadır.

Diğer zorunlu veya isteğe bağlı özellikler (Panasonic tarafından sağlanmayan);
- En uygun oda sıcaklığı koşullarının sağlanması için Aquarea sistemine bağlanabilen oda sıcaklığı termostatı.
- Çok daha fazla verimlilik için fotovoltaik güneş panellerinin bağlanmasını sağlayan güneş enerjisi kiti.

Boyler içinde bulunan 3 kW dalgıç tipi ısıtıcı;
- Maksimum konfor.
- Maksimum verim.
- Lejyonella bakterisine karşı koruma sağlar.

Enerji alanındaki yenilikçiliğin öncülerinden olan Aquarea, kesinlikle “çevreci” bir ısıtma ve soğutma sistemidir.
Aquarea ile evinizi ısıtmak, soğutmak veya sıcak su sağlamak için yenilenebilir enerji kaynağı olan havayı kullanarak lpg veya kömür yakıtlı kazanlara göre çok daha esnek ve düşük maliyetli bir alternatif sağlarsınız.

Yüksek verimli (Yeşil) ısıtma

Ülkemiz enerji bakımından zengin bir coğrafyada yer almaktadır. Havada, toprakta, yeraltı sularında ve güneşte saklı bulunan bu enerjiyi kullanmak için ısı pompaları mükemmel bir çözümdür. Isı pompası sistemleriyle dönüştürdüğümüz yenilenebilir enerji kaynakları fosil yakıtlara göre ciddi bir avantaj sağlar.

Enerji tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltır.
Yaz aylarında soğutma sağlar.
Son derece esnektir.
Var olan ısıtma sistemine bağlanabilir.
Fotovoltaik güneş panellerine bağlanabilir

AQUAREA SMART CLOUD

Kolay ve Güçlü Enerji Yönetimi;

Aquarea Smart Cloud, bir ısıtma cihazını açmak veya kapatmak için basit bir termostattan çok daha fazlasıdır. Enerji tüketimini izlemek de dahil olmak üzere tüm ısıtma ve sıcak su fonksiyonlarını uzaktan kontrol etmek için güçlü ve sezgisel bir hizmettir.

NASIL ÇALIŞIR;
Aquarea H Nesil sistemini, kablosuz LAN veya kablolu bir LAN Ağı kullanarak buluta bağlayın. Kullanıcı, tüm birim işlevlerini uzaktan çalıştırmak için Bulut portalına bağlanır ve ortakların uzaktan bakım ve izleme için özelleştirilmiş işlevlere erişmesine de izin verebilirGEREKSİNİMLER
H Nesil Aquarea sistemi.
Router internet bağlantısı (Kablolu + Kablosuz).
Panasonic ID'yi alın.

FONKSİYONLAR
Görselleştirme ve Kontrol.
Enerji İstatistikleri.
Arıza bildirimi.
Çizelgeleme.

Ürün Grupları

Isı Pompaları

ALL IN ONE

MONO BLOK

SPLIT